Geri Dön

REACTOR

Art of Data

Servis Detayları.

REACTOR NEDİR

Dağınık ve birbirinden farklı protokollere sahip veri kaynaklarını değiştirmeden merkezileştirerek bütün verinin tek bir noktadan paylaşılmasına olanak sağlayan bir sistem bütünüdür.

ReActor | Source : Dağıtık yapıda ve birbirinden farklı standartlara sahip veri kaynaklarına, tek bir noktadan bütünleştirilmiş ve ilişkilendirilmiş olarak ulaştırılmasını sağlayan sanallaştırılmış veri ambarıdır.

ReActor | Api : ReActorSource üzerinde tanımlanmış tüm veri kaynaklarının diğer uygulamalar ile 2 yönlü veri entegrasyonu için gerekli web servislerini kod geliştirme ihtiyacı olmadan otomatik olarak oluşturan servis yönetimidir.

ReActor | Report : ReActorSource üzerinde tanımlanmış tüm veri kaynakları üzerinde barındırılan veriler ile genel veya kullanıcılara özel dinamik raporlar ve grafik ekranlar oluşturabilen ve oluşturulan raporları farklı formatlarda (Excel, Pdf, Text, Image) dışarı aktarabilen, belirlenen veriler için alt ve üst limitler belirleyerek veri değişikliklerini takip edebilme imkanı sağlayan raporlama aracıdır.

KURUMA FAYDASI

İş hedeflerinize göre verilerinizi tek bir yerde ilişkilendirerek bütünleştirme,
Sanallaştırılmış veri ambarı ile tek kurumsal dilde verileri işleme,
Gerçek veri kaynaklarına eriştirmeden dış dünya ile verilerinizi tek noktadan paylaşma,
Kurumsal verilerin tüm trafiğini tek noktadan izleyebilme,
Güvenlik risklerini ortadan kaldırma,
Veri paylaşımı esasları ile loglama,
Farklı protokollerin iletişimi için anlık dönüşüm,
Kurumsal veri sözlüğü oluşturarak metatag sistemi ile veri erişimi,
Ön bellek veri tutma ile hızlı erişim,
SLA servisleri için anlık alarmlar,

GÜVENLİK ALTYAPISI

  • Gerçekleştirilen tüm istekler öncelikli olarak istek şablonları ile karşılaştırılır. İstek içeriğinin eksik veya gereksiz bir alan barındırmadığı ve tüm alanların istenilen veri tipine uygunluğu (veri tipi, min-max uzunluk, karakter filitreleme vb.) kontrol edilir ve şablon ve kurallara uymayan tüm istekler geri çevrilir.
  • Özel olarak sunulan tüm servisler için kimlik doğrulaması (JWT Bearer Authentication, Basic Authentication, API Keys, Oauth) istekli ağ adresi gibi kısıtlamalar oluşturularak izinsiz kullanıcıların verilere erişimi engellenir.
  • Kimlik doğrulaması üzerinde oluşturulan kimlik çözme saldırılarını engellemek için belirtilen limitler üzerinde yapılan hatalı sorgular doğrultusunda ilgili kullanıcının sisteme erişimi kapatılır. Ek olarak benzer ağ adresleri üzerinde yapılan hatalı oturum açma istekleri için ilgili ağ adresinin erişimini kısıtlayabilir.
  • Kaynak yükü artırımı ile sistemlerin çalışamaz hale gelmesi için gerçekleştirilen yük atakları algılanarak gereksiz yüke sebep olan kullanıcı ve ağ kaynaklarını erişimleri kısıtlanır.